Квартира в Тернополі – нерухомість, яка завжди в ціні. Її успішно продають і купують. Покупець намагається заплатити менше, а продавець житла бажає отримати більше. Щоб реалізовувалися бажання учасників угоди, існують певні правила і схеми купівлі-продажу квартири. Тож, ми підготували для вас найважливіші рекомендації про продаж житла.

Збір документів. Наявність усіх потрібних документів – невід’ємна частина купівлі-продажу будь-якої нерухомості. Якщо всі документи на руках, і до них немає претензій – операція пройде вдало. Якщо ж не все так гладко — квартиру скоро ви не продасте.

Агенція нерухомості підготувала для вас кілька простих правил:

  1. Весь пакет документів повинен бути зібраний. Для покупця дуже важливо, щоб всі документи з боку продавця були в порядку. Це забезпечить швидкість угоди. Відсутність навіть одного «папірця» може загальмувати продаж, що покупцеві зовсім не потрібно (та й продавцеві теж).
  2. Бажано, щоб у квартири був один, максимум – два власники. Покупець у цьому випадку буде більше довіряти продавцю.
  3. До моменту продажу всі повинні бути виписані з квартири. Часто буває так, що покупець готовий придбати квартиру, але тут виникають проблеми з випискою. Продавець повинен подбати про те, щоб квартира стала «вільною». У цій ситуації покупець на підсвідомому рівні буде приймати житло у свої володіння на правах власника. Це може підштовхнути його до реальної купівлі.
  4. Перевірте всі документи. Бувають ситуації, коли відсутній один або кілька документів. Щоб цього не сталося, перевірте весь пакет. Якщо у квартирі були прописані неповнолітні, не забудьте довідку, яку видають органи опіки та піклування. Житло, отримане у спадок або за дарчим, має бути забезпечено довідкою з податкової про відсутність заборгованості. Заздалегідь потурбуйтеся про отримання технічного паспорта житлового приміщення. Також уважно поставтеся до вже зібраних документів. Можливо, в деяких з них є помилки.
  5. Перелік документів для продажу значний. Щоб дізнатися, які документи потрібні вам, краще звернутися в агенцію нерухомості. Уклавши з ним договір, ви можете бути спокійні – фахівці зроблять все, що потрібно. Ми допоможемо вам у всіх питанням купівлі/продажу.

«Омолоджуйте» квартиру. Найчастіше вирішальне значення має зовнішній вигляд квартири. Якщо у квартирі зробити косметичний ремонт, вона швидше продасться (доведено на практиці). Не варто робити євроремонт, як правило, він не окупається при продажі. Мова йде тільки про легкий косметичний «марафет».

Отже, якщо ви готуєте квартиру до продажу, то рекомендуємо дотримуватись кількох порад:

1) перевірте шпалери у всіх кімнатах. Ніде не повинні відходити кути. Якщо шпалери досить старі й пошарпані, купіть найдешевші шпалерні рулони зі світлим покриттям і малюнком. У копієчку вам це не виллється, а ефект буде що треба.

2) подивіться на стелі – ніде не повинно бути плям. Повірте, більшість покупців піде, якщо побачить сліди від води. Побіліть пошкоджені ділянки, тоді комар і носа не підточить.

3) теж стосується і підлоги. Вона повинна бути міцною, охайною і без явних пошкоджень.

4) вікна з тріщинами або взагалі без скла потрібно відремонтувати. Вставте нове скло, але тільки там, де це потрібно. Міняти всі вікна не має сенсу — викинете гроші на вітер.

5) кімнати повинні бути світлими. Домогтися цього можна світлими шпалерами й завісами, щоб візуально приміщення розширилося.

6) дуже важливий широкий простір у квартирі. Приберіть майже всі меблі, тоді покупець побачить і відчує простір. Адже кожен покупець в голові вибудовує приблизний план майбутнього інтер’єру – дайте йому можливість пофантазувати.

7) у продаваній квартирі не слід залишати старі речі та меблі. Купівля завжди асоціюється з новизною, навіть якщо угода відбувається стосовно вторинного фонду. Не розчаровуйте покупця «давньою» атмосферою. Виняток, може бути — це якщо ж сам покупець захоче, щоб ви залишили.

8) слідкуйте за запахом у квартирі. Рішення покупця ґрунтується не тільки на основі побаченого і почутого, а й на відчуттях. Різко відбиває бажання купити квартиру запах, що залишається домашніми вихованцями. Якщо запах таки присутній – пофарбуйте що не будь (запах фарби переб’є неприємні аромати), скористайтеся освіжувачем повітря, поставте банку з кавою.

9) відремонтуйте сантехніку, якщо вона у вас барахлить. Покупець завжди перевіряє стан санітарного вузла, адже нікому не хочеться купувати квартиру з «душком». Не скупіться – викличте сантехніка, інакше квартиру ви продасте нескоро.

Щоб продати квартиру вам знадобляться загальний настрій і доброзичливе ставлення до покупців. У людей з сяючим обличчям і доброю посмішкою купувати набагато приємніше. Вдалого продажу!

Вам сподобалась ця пропозиція?

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 1

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.