Навіть у невеликих та не надто значних справах ціна помилки може бути високою. І мова йде не лише про кошти, а й про дорогоцінні нерви та час. А що говорити, коли на кону стоїть така важлива у житті місія, як купівля родинного гніздечка? Варто бути особливо уважним та зосередженим!Щоб не втрапити у халепу, не повторюйте при виборі житла наступні 10 помилок:

1. Несформульовані бажання та цілі
Чітко окресліть, яким критеріям повинно відповідати ваше майбутнє помешкання (місце розташування, площа, поверх та всі інші деталі, котрі можуть мати значення для вас та ваших рідних). Також визначтесь, на яку вартість житла ви можете розраховувати. Це допоможе вам відсіяти всі невідповідні пропозиції та не втрачати часу на огляд об’єктів, котрі вам не підходять.

2. Зайві емоції
Емоції – точно не ті відчуття, на котрі варто покладатись під час вибору помешкання. Звісно, важливо, щоб майбутнє місце проживання припало вам до душі, однак раціональність тут не буде зайвою. Якщо ви будете бачити лише негатив та прискіпуватись до дрібниць – шукати помешкання ви будете довго та можете проґавити справді достойні варіанти. Якщо ж ви зациклюєтесь на деяких деталях та впадаєте в ейфорію – ризикуєте не помітити якісь важливі недоліки.

3. Недоречний поспіх
Якщо у вас немає вагомих і нагальних причин купувати житло поспіхом – не поспішайте. Часто існує хибне відчуття, що хороший на вашу думку варіант у вас можуть забрати просто «з-під носа» за кілька годин. Однак на ринку нерухомості люди не стоять в черзі за житлом, наче за гарячими пиріжками. Не зациклюйтеся на одному варіанті, подивіться кілька об’єктів, зважте всі «за» і «проти» і лише тоді приймайте остаточне рішення.

4. Відтягування купівлі
Але й відкладати угоду на невизначений термін теж не варто. Імовірність, що квартиру можуть купити швидше вас, все ж існує. Або власник може вирішити підняти ціну – таке теж трапляється. Вам варто просто чітко розібратися, з чим саме пов’язані ваші сумніви – чи це просто страх перед важливим рішенням, чи вагання все ж мають конструктивний характер. І якщо ви все ж схиляєтесь до другого варіанту – не гайте марно часу, відмовтесь від цього варіанту та шукайте інше житло.

5. Гонитва за дешевизною
Якщо ви поставите критерій ціни на перше місце, то можете втратити з поля зору інші, не менш важливі мірила. Мисліть логічно – навіщо людині продавати житло набагато нижче її ринкової ціни? Не виключено, що з помешканням або ж з документами не все гаразд. Коли спокуса буде надто великою, пригадайте відому приказку: «Скупий платить двічі!». Можливо це допоможе трохи охолонути.

6. Безпечність та самовпевненість
Купити нерухомість без посередників, безумовно, приваблива ідея. Адже економія становитиме 3-5% від вартості об’єкту. Та якщо ви недостатньо обізнані в юридичних тонкощах, все ж варто звернутись до спеціаліста – грамотного ріелтора та надійного юриста. І навіть після цього тримайте все під власним контролем, вникайте в нюанси угоди. Фіксуйте все документально, адже усні домовленості не мають жодної юридичної сили.

7. Неуважність до перепланування
Обов’язково звертайте увагу на технічну документацію при купівлі квартири. Будь-які зміни та перепланування мають бути узаконені! Бувають випадки, коли нечесними методами власники квартир отримують документи із незаконним переплануванням. Придбавши таку квартиру, ви маєте всі шанси бути оштрафованими.

8. Переоцінювання своїх сил
Мало хто після купівлі житла живе в ньому, не зробивши хоча б елементарного косметичного ремонту. Тож якщо ви купуєте квартиру в нежитловому стані, правильно оцінюйте свої можливості й сили. Бо інакше можна опинитися в патовій ситуації – всі кошти потрачено на купівлю, оплату послуг ріелторів та нотаріуса, переїзд, а на ремонт коштів не залишилося. Якщо у квартирі голі стіни – жити там буде не можливо.

9. Байдужість до інформації про майбутніх сусідів
Вуаля, ви знайшли житло своєї мрії, всі ваші побажання та критерії зійшлися. Це просто ідеальний варіант і, здавалось би, більше немає причин не прийняти позитивне рішення. Та є один момент, який може добряче отруїти вам життя, коли шляху назад вже не буде. Це – майбутні сусіди. Стіни в сучасних будинках тонкі та іноді може здатись, що сусіди живуть разом із вами. Не соромтесь запитувати у мешканців про тих, хто може стати для вас як знахідкою, так і великим горем.

10. Невміння торгуватися
Навіть якщо квартира вам дуже сподобалася – не поспішайте голосно висловлювати своє захоплення. Запропонуйте господарю трохи поступитись в ціні. Зазвичай власники наперед закладають в ціну цей момент, аби безболісно поступитися та швидше дійти згоди з покупцем. Якщо ви не розпочнете торгуватись, то звісно, знижку вам ніхто не зробить. Тож не соромтесь!

Отож, тепер ви озброєні й знаєте, яких помилок слід уникати під час купівлі омріяного житла. Нам же залишається лише побажати вам успіху!

Вам сподобалась ця пропозиція?

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.