Будинок у вигляді таунхауса вийшов на вітчизняний ринок не так давно, тому мало хто знає, що це за будинок. Сьогодні поговоримо про переваги та недоліки цього виду житла. Ознайомившись з ними, ви спокійно зможете вирішити,  що вибрати — квартиру в місті чи будинок у вигляді таунхаусу в котеджному містечку.

Таунхаус – що це?

Таунхаус — це вид будинку на одну або кілька сімей з 2-3 поверховими квартирами. Особливістю є те, що в таких будинках немає під’їзду, оскільки у кожної квартири свій окремий вхід. Якщо в будинку всього 2 квартири, то такий будинок називається дуплекс. Також до квартири додається невелика земельна ділянка, як правило, до 4 соток.

В основному купити таунхаус можна в заміському котеджному комплексі. Але також представлені поодинокі випадки пропозиції в місті. Виходячи з цього, таунхаус — це проміжна ланка між власним будинком і багатоквартирними будівлями. У такому будинку, як і квартирах, є необхідність жити з сусідами. Але такий вид будинку коштує набагато дешевше, ніж приватний котедж. Вартість таунхаусу приблизно дорівнює вартості звичайної квартири в місті, але при цьому зберігаються переваги життя власного будинку.

Таунхауси найбільш популярні в Англії, де такі будинки будують починаючи з ХІХ століття. Почали вони поширюватися внаслідок розселення великих сімей. Діти виростали й будували свої власні будинки впритул до рідних домівок, через стіну. Також вони дуже популярні в США і будуються там вже понад 70 й років.

Переваги купівлі будинку в котеджному містечку

Проживання на екологічно чистій території. Мешканцям таунхаусу в селищах доступні наступні блага:

  • Чисте і свіже повітря.
  • Спів птахів.
  • Зелень і квіти.
  • Чистий сніг взимку.

Відмінне соціальне середовище проживання. Таунхауси в котеджних селищах від забудовника зазвичай розкуповують за малий проміжок часу. Найчастіше їх купують молоді, благополучні люди й сім’ї, а також люди похилого віку з пристойним доходом. Виходячи з цього, можна зробити висновки, що ваші сусіди будуть зацікавлені в дотриманні чистоти, тиші й порядку.

Своя земельна ділянка. Купивши приватний будинок зі своєю ділянкою землі, ви зможете вирощувати квіти, газон і свіжу зелень до обіднього столу. Також у вас буде можливість облаштувати дитячий майданчик, поставити мангал і вигулювати собаку.

Площа житла набагато більша, ніж у квартирі за такою ж вартістю. У будинках в котеджних селищах у кожного члена сім’ї буде своя власна спальня, кілька санвузлів. Простора кухня, вітальня, особистий робочий кабінет, тераса і гараж для автомобіля.

Власне опалення. В будинку у котеджному селищі у вас буде власне опалення. Вам не потрібно буде мерзнути й чекати, коли почнеться опалювальний сезон. Ви самі зможете в будь-який момент включити котел і вибрати відповідну для вас температуру, в залежності від температури на вулиці.

Безпека. Територія котеджного містечка знаходиться під цілодобовою охороною і відеоспостереженням. Вам не потрібно буде турбуватися про безпеку вашого приватного будинку і території. Ваші діти й літні батьки зможуть гуляти в хорошій компанії й завжди в безпеці.

Недоліки купівлі будинку в котеджному містечку.

Обслуговування дорожче, ніж у квартирі в місті. Вартість комунальних послуг збільшується, тому що площа будинку в котеджному комплексі набагато більша. У вартість комунальних послуг входять такі витрати, як витрати на опалення, охорону, вивіз сміття, ремонт та інші.

Відстань від центру міста. На дорогу з котеджного селища буде йти трохи більше часу, якщо ви працюєте в місті. Наявність автомобіля і хорошої дорожньої розв’язки не вбереже вас від пробок на дорозі.

Інфраструктура. У котеджному містечку можуть бути супермаркети, аптеки, дитячий садки, школи, церкви, ресторани, тенісні корти тощо. Однак ви все одно будете обмежені у виборі, адже все ж це не місто.

Вам сподобалась ця пропозиція?

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.