Людині природно знаходиться на відкритому просторі. Ми завжди відчуваємо радість від споглядання лінії горизонту і насолоджуємося природним ландшафтом. Але багато небезпечних навколишніх факторів і загроз змушують спорудити для себе і свої близьких відповідне сховище.

Квартира — сучасний аналог печери, де так само важливо збереження гармонійного контакту з зовнішнім світом. Нам підсвідомо комфортно, коли рух від входу вглиб відбувається до джерела природного світла. Тому ми намагаємося організувати великі світлові прорізи, часто зі зниженим підвіконням, ще на рівні архітектурно-будівельного проєкту багатоквартирних будинків.

  • Не менш важливе значення мають пропорції самих житлових приміщень — кімнати зі співвідношенням сторін більше, ніж 1:2 сприймаються вузькими, а ідеальне відношення – 1,5.
  • Розміщуючи окремо стоячі меблі, намагайтеся, щоб вони не захаращували відкриті частини простору, а якщо від цього не втечеш — вибирайте спокійні обробки. В інших випадках віддавайте перевагу вбудованим системам зберігання, використовуючи для цього всі виступи та ніші, обумовлені плануванням квартири.
  • Розставляючи меблі для сидіння, які не орієнтуйте людину обличчям до глухих стін, а якщо цього не уникнути, на рівні погляду розмістіть зображення з відкритим простором або емоційні фотографії.
  • Грамотним розташуванням штучного освітлення можна також створити відповідний затишний простір. Можна зонувати освітлення по вертикалі, щоб уникнути ефекту «ущелини», коли джерела світла розташовані тільки на стелі. Ці прийоми добре знають освітлювачі кінокомпаній — зверніть увагу, як виставлене світло в більшості художніх фільмів, де дія відбувається в інтер’єрах.

Не можна дати категоричних рекомендацій по квітах і прийомах обробки.

Є лише декілька  кілька простих прийомів, котрі добре зарекомендували, якими дизайнери користуються у своїх проєкт для візуального коригування невдалих пропорцій кімнат.

  1. Перший прийом — зміщення видимих ​​стиків різних оздоблень назовні від вузьких місць простору. Можна, наприклад, залишити 10-20 сантиметрову смугу по верху стін в колір стелі, тим самим візуально подовжуючи стелю за реальні межі кімнати. Той же прийом може розширити простір на рівні підлоги, якщо використовувати високий плінтус в обробці підлогового покриття. Відмінний ефект дає навмисна дрібність в декорі та використання широкої палітри фактур, але для цього потрібно відмінний смак і бюджет.
  2. Кілька невеликих яскравих деталей додадуть лаконічному монохромному інтер’єру цілісність і водночас цей простір буде виглядати більшим. Такими деталями можуть бути світильники, стільці, подушки.
  3. Класичний прийом — використання дзеркал для розширення простору. Поєднайте з їх функціональністю: в тісному передпокої буде зручний дзеркальна шафа, а через дзеркало в холі можна контролювати вхідні двері з вітальні; велике підлогове дзеркало в спальні доповнить гардеробну зону.
  4. Не останню роль в сприйнятті інтер’єру грає текстиль. Намагайтеся звільнити зону вікна від темних штор, оскільки глибина вікна працює на збільшення простору. Можна використовувати рулонні штори, і обмежитися прозорою тканиною або сіткою для створення затишку.

Вдале комбінування цих прийомів має перетворити скромну квартиру в гармонійний та затишний простір для життя.

Вам сподобалась ця пропозиція?

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 0 / 5. Підрахунок голосів: 0

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.