Оренда нерухомості – це бізнес-проект з двома партнерами: орендарем та орендодавцем. У кожної сторони свій обсяг вкладень, відповідальності та ризиків. Кожна сторона по-своєму зацікавлена ​​один в одному. Ми всі пам’ятаємо, як гостро постало це питання під час карантину, як він продемонстрував, що з одного боку добре бути власником, а з іншого – власник дуже залежить від можливостей ринку орендарів.

Отож сьогодні розповідаємо про правила, котрі має право встановити саме орендар помешкання:

1.   Відвідування орендодавця

Орендар має право встановити кількість днів, за яку власник повинен попередити про свої відвідини орендованої нерухомості. Власник має виключне право прийти без попередження тільки в разі технічних аварій або скарг сусідів.

2.   Безпека

Орендар має право змінити замок, але при цьому один ключ дістається власникові на випадок форс-мажорних обставин. Що ж стосується сигналізації, власник повідомляє в охоронну компанію про людину, у якого буде доступ, і орендар може задати пароль сам. Як правило, обережний господар не дає ключ від другого замку жодному орендарю.

3.   Гості

Орендар може приймати у себе гостей. Не варто плутати це з проведенням гучних вечірок, які можуть потурбувати сусідів.

4.   Облаштування житла

Орендар має право переставити меблі на свій розсуд, не чіпаючи великі закріплені конструкції, заздалегідь погодивши це з власником. Можна додати побутову техніку, попередньо уточнивши потужність електромережі. У нашій практиці поширені випадки, коли орендар сам купує відсутні меблі або техніку.

5.   Припинення оренди

Орендар попереджає власника про виселення за 1 місяць, якщо інше не зазначено в договорі або якщо орендар не влаштував у квартирі погром.

6.   Право на зміну складу сім’ї 🙂

Жарт, звісно, але питання актуальне. Воно безпосередньо пов’язаний з більш інтенсивним зносом квартири у зв’язку зі збільшенням складу мешканців. Не плутайте з ситуацією «підселити до себе друзів». З одного боку, у вас є повне право привести в будинок дружину/чоловіка, але теж заздалегідь обговоріть це.

Залишилися питання? АН «537» завжди прийде на допомогу!

Вам сподобалась ця пропозиція?

Клацніть на зірочку, щоб оцінити її!

Середній рейтинг 5 / 5. Підрахунок голосів: 1

Поки що голосів немає! Будьте першим, хто оцінить цю публікацію.